Alibi országunkban, ahol tetteiknek csak a „kisemberek” számára vannak következményeik, politikai pártjaink lázasan készülnek a 2018-as országgyűlési választásokra. A zártkörű klub üzenetekkel bombázza szimpatizánsait a média segítségével, csatlakozz, támogass, csakis mi képviseljük az igazságot, a szakértelmet, a te érdekeidet!
A valóságban, két egymást követő választási vereség után sem jöttek rá, hogy önmagukban, a kis apparátusaikban, kevesek bármiféle eredmény elérésére széleskörű támogatás, a választói vélemények figyelembevétele nélkül. A saját ötletelésük, valamint a FIDESZ-KDNP kezdeményezéseire adott válaszaikon kívül mást nem olvasnak, nem érdekli őket, ezért mozognak légüres térben.
Tíz nappal az okt.2. népszavazás előtt a DK elnöke Londonban kampányol, a kint dolgozó magyarokat buzdítja az itthoniak választási bojkotthoz való csatlakozásának támogatására.
http://www.atv.hu/videok/video-20160922-gyurcsany-ferenc
Naiv segítő szándékkal egy bejegyzésben: http://face2face.blog.hu/2016/08/30/ne_csak_totozzunk_tegyunk_is_valamit_a_sikerert felvetettem egy javaslatot, melynek megvalósítása talán hozzájárulhatott volna a népszavazás biztosabb érvénytelenségéhez. A javaslat lényege röviden:
„Látható, hogy a teljes "komolysággal" közölt számok (hány magyar él Angliában?), köszönő viszonyban sincsenek egymással. Közel lehet a reálishoz a 4-500000-es szám. Ez a szavazóbázis összemérhető nagyságú a határon túli, szavazásra jogosultak nagyságrendjével. Mindkét halmaz tagjai csak akkor szavazhatnak, ha az erre való igényüket akár online is bejelentik. A regisztráció útján kerülnek a választói névjegyzékbe, a szavazásra jogosultak listájára. E lista 50%+1fő nagyságú részvétele estén érvényes a népszavazás. Egyszerű az összefüggés, minél nagyobb a lista, annál több személy részvételére van szükség a szavazás érvényességéhez. Az érvénytelenség esélyét jelentősen javíthatná, ha az ebben érdekelt politikai pártok, polgárok felhívására, kezdeményezésére minél több külföldön dolgozó honfitársunk regisztrálna, majd a szavazás napján érvénytelenül szavazna, vagy egyszerűen el sem menne szavazni."
A bejegyzést üzenet formájában elküldtem az MSZP, a DK, az LMP, a PM fb, oldalaira. Egyedül a DK reagált, „köszönjük” (valószínűleg egy írástudó admin), amúgy semmi reakció, senki részéről.
Mit láthat a „még” segítő szándékú polgár? A józan ész, az időtényező, a „kreatív” ellenzéki politika mérsékelt hiánya, az egyirányú és használhatatlan, választókkal való kapcsolatok szerény (rossz) példája sajnos „országos”.
Mentségükül meg kell említenem, hogy a szimpatizánsok nem túlságosan nagy tábora hasonlóan érdektelen az érdemi előrelépésben a kormánykerék utáni vágyakozáson kívül.
A „játékszabályok (NVI):
„a választópolgár automatikusan bekerül a
névjegyzékbe, de ahhoz hogy külföldön
szavazhasson, kérnie kell a külképviseleti
névjegyzékbe vételét
A regisztráció módja : levélben, online,
személyesen."
Határideje:”A külképviseleten való szavazáshoz a választópolgárnak kérelmeznie kell a külképviseleti névjegyzékbe történő felvételét legkésőbb 2016. szeptember 24-én 16 óráig a magyarországi lakóhelye szerinti jegyzőtől.”
Az NVI listájából néhány szeptember 22. adat: ennyien regisztráltak az alábbi országokból.
Németország |
3166 |
Nagy-Britannia és Észak-Ír E.K. |
846 |
Románia |
139031 |
Szerbia |
37821 |
A fenti néhány nyilvános adat kevés ahhoz, hogy valamelyik parlamenti helyekre törekvő párt, vagy közösen mindegyik megmozduljon?
Sajnos egyetlen nap alatt jóval kevesebbet lehet megtenni, mint egy hónap alatt.
Innen szép nyerni!